Legwarmers.

This is for another challenge that came up. Actually I was just starting to making one of these as I noticed the legwarmers’ challenge  in Isetegija.net. I registered myself right away and a few hours later I had finished my pair of woolly warmth. Here is finally the post and an image.

IMG_9645

I used my 4.5mm crochet hook and Lana Gatto Nuovo Irlanda merino wool yarn. I also added little star shaped buttons on each of them.

I didn’t want them to be too fancy as for warm and thick. I’m quite pleased of the result but I might unravel a few rows as they seem to have a bit more give than I originally had thought and tend to be more loose.

I chained 40 and then single crocheted through back loops only changing the colours in  every two rounds until I had 20 total stripes (40 rows). On the last row I crocheted it through the beginning chains as well joining it to round. Last I changed the colour one more time and single crocheted around all the edges. As simple as that! (: Then I added a button on both of them.

Some of you might notice (or probably not) that I removed one little banner from my sidebar. It was the challenge I made my lace collar in. Well it turned out they didn’t accept it as the part of it because I called myself joining the challenge and posting the work in one post. It was supposed to be some kind of rule that stated that. Or I’m not quite sure.

They said that generally it goes some other way around. I thought well – f that and left that to be. I still don’t get why they do that or for who the challenges are or why. Plus the albums that are created to collect lots of inspiration. Apparently if you don’t write your stuff down the ‘right’ way or time it is a no-go.

–(Two days later than starting the post) I discovered that another work-along accepts stuff submitted the way I did. Now I’m even more puzzled of how it works over there. I have tried to ask but that’s about as far as it goes.–

I just sighed for that and are seriously thinking it all over whether to accept any of the challenges from there at all or not. They are just total mood killers some time and I don’t want that for myself. I will still try to do my best and finish the on-going ones correctly but I guess we’ll see what happens. A bit sad but what can you do!?

One more thing – as from today I will also post in Estonian as I’ve had some little feedback that not anyone understands this rather common language of English.

Niisiis. Tänasest kirjutan ka eesti keeles. Esimese asjana mainin ära, et päris 100% üks-ühele need tõlked kindlasti olema ei saa. Kirjutan kõigepealt ühe ja siis teise, mitte ei hakka tõlkima. Nii on lihtsam, loogilisem ja kergem kõigile, ma arvan. 

Need on siis minu isetegija.net foorumi töö sääriste koostegemisse. Avastasin selle teema mõned(kümned) minutid pärast seda kui olin ühega neist algust teinud. Õhtuks oli paar valmis ja nüüd siis ka siin Teie ees.

Tegemisel kasutasin 4.5mm konksu ja Lana Gatto Nuovo Irlanda meriinovillast lõnga. Lisaks veel väike tähekujuline nööp mõlemile.

Ei tahtnud väga edevaid teha, pigem olid mõttes soojad ja paksud. Lõppkokkuvõttes ei pea pettuma. Ainukese asjana, võib-olla siiski kunagi harutan paar viimast rida üles, kuna nad venivad päris kenasti. Ei ole liiga ümber vm.

Tegin aluseks 40 ahelsilmust ning nendele hakkasin heegeldama kinnissilmuseid ainult läbi tagumiste aasade. Seda kõike nii kaua, kuni oli kokku 20 triipu ehk siis 40 rida. Viimase rea heegeldasin esimesega kokku ringiks. Kõige lõpus vahetasin veel korra lõnga ning heegeldasin ülemise ääre (oleneb, kust poolt vaadata), siis mööda liiteserva alla ja alumise ääre. Tekkis selline kohakuti olevate servade efekt kergelt. Serva nurgale sai pandud väike värskeltsoetatud nööbike. Mõlemale. 

Tähelepanelikumad ehk märkavad, kuigi tõenäoliselt mitte, et ma eemaldasin paremalt ühe bänneri või nupukese. Seda sellepärast, et minu töö  ei sobinud sinna või õigemini esitasin ta valesti. Linkisin pildile ja liitusin nimelt ühes ja samas postituses. Tuleb välja, et nii ei tohi. Koostegemise eestvedaja küll küsis, kas soovin ikka liituda, aga ma keeldusin viisakalt. Ma ikkagi ei saa aru, kellele või, miks neid koostegemisi seal tehakse, kui pidevalt midagi kelleltki tagasi lükatakse. Minul juba teine selline. OK, esimese ajal olin ka nö noor ja roheline foorumi kasutaja, aga asi ei tohiks üldse nii keeruline ollagi, et keegi uus asjast aru ei saa. 

Kõigele lisaks avastasin paar päeva tagasi, et teise teema all täpselt samamoodi esitatud töö aktsepteeriti. Võta siis kinni!? Ma igatahes otsustasin, et väldin neid edaspidi. Need, milledele olen oma “jah” sõna öelnud, üritan ikka ka parima anda ja õigesti kõik täpselt ära esitada. Iseasi muidugi, mis sealt välja tuleb. Ma lootsin, et nende projektide kaudu saab inspiratsiooni vm, aga minu jaoks on nad rohkem kui korra täpselt vastupidi mõjunud ja sellest piisab. 

Tõenäoliselt loen ikka foorumit edasi ja vaatan ringi, aga ikkagi on kuidagi liiga ülereglementeeritud ja piiratud see loomeinimeste kokkusaamise koht mu jaoks. Mulle meeldivad lihtsad asjad, aga seal seda väga pole. 

Advertisements

2 thoughts on “Legwarmers.

  1. Rohkem mõtlesin, et ei hakka enam nendest koostegemistest osa võtma. Või kui teengi midagi, kaasa, siis lihtsalt enda jaoks ja siia blogisse. Foorum iseenesest on ju vahva koht ja inspiratsiooni saab ka, aga mõnikord võtab kuidagi tuju ära. Hea kuulda, et asi pole ainult minus, aga kurb ikkagi ka.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s