Pairs of Booties.

Last Friaday my aunt asked me to make her a pair of booties. Well, not to herself but her girlfriends newborn daughter. 

As the last time I attempted to make a pair for the aunts son it was not quite a success (one pair was way too small and another fit quite snug). I then quickly made a third pair that was more like it but the design was not as far as fancy as I would have prefered.

This was that. Now she warned me that I’d  make them bigger. As I remembered how small they were!? Well, 9-10 centimetres was set to be the size. 

I started googleing and this was one of the patterns I had seen several times on Pinterest and on All About Ami blog that I follow. 

IMG_9743

I like the style and shape a lot. I used Katia Pima Cotton yarn and a 4mm hook . It’s incredibly soft and I would think rather warm too. I added a pair of wooden buttons and sew them on with some hot pink thread. Including the search for the right pattern I finished them about 4 hours later.

Then I recieved a picture of what my aunt actually had in mind. It was more like a classic-vintage-lacy-mary-janey style of baby girls booties. I used this pattern as a base and added a bit from myself and here’s the result. They remind me of cotton candy, somehow. 

The materials are Bio-Baumwolle eco-cotton and some rahter mysterious brand of yarn that basically just says “100% cotton” on the band for the details which is actually not bad at all to use. Again I added a pair of buttons – this time a matching pink colour. Somehow these ones took me a lot more time than the last ones, more like about 6h.

IMG_9735

I posted them last night and am not quite sure she has recieved them yet. We’ll hear. 

***

Eelmine reede mu tädi palus mul teha paari papusid oma sõbranna tütrele. Kuna viimane kord oli natuke ebaõnnestunud (kui ma tema enda pojale tegin paari liiga väikseid ja paari väga parajaid papusid). Tookord tegin siis veel ruttu kolmanda paari lisaks ka, aga nood ei olnud nii edevad. Tegelikult ma siis väga edevaid vist poleks väga osanudki, ha!

Seekord sain igatahes hoiatatud, teha suurem paar. Mitte, et ma oleks mäletanud, kui väikesed need liiga väikesed olid!? 9-10cm öeldi ette, peaks sobima.

Hakkasin googeldama ja leidsin ühe kifti mustri, mis oli mulle varemgi Pinterestis ja All About Ami blogis silma jäänud.

Minu meelest on nad nii mõnusa kujuga. Nagu päris väikesed saapakesed sellised, erilised. Kasutasin Katia Pima Cotton lõnga. See on selline ülipehme puuvillane lõng ja mulle tundub, et ka üpris soe. Panin sinna külge veel ka paar mustrilist puidust nööpi ja õmblesin nad erkroosa niidiga kinni. Ma olin väga üllatunud, kui avastasin, et olin nad koos mustrite otsimisega umbes 4-5 tunniga valmis saanud. (:

Pärast seda sain pildi, mida tädi ise oli mõelnud papude all. Rohkem selline traditsioonlisem-pitsisem-mannavahusem versioon. Võtsin ette ühe mustri ja tegin selle järgi põhja, ülejäänu lisasin omaloominguna. Lõppkokkuvõttes päris suhkruvatt näevad välja ju! (:

Viimaste tegemisel kasutasin Bio-Baumwolle ökopuuvilla (ka mõnus pehme, aga mitte päris selline, nagu pima). See on selline rohkem vormi hoidvam materjal ja sobib nendele kingakeste taolistele hõljuvatele papukestele hästi. Detailide tegemisel kasutasin tundmatu tootja 100% puuvillast lõnga. Selle lõnga vööl polegi väga muud rohkemat infot. Aga iseenesest tundub ka käes täitsa mõnsa. 

Lõpuks lisasin veel paari lihtsaid roosasid nööpe. Kokku kulus nende peale tunduvalt rohkem aega, sest pidin vahepeal ka paar korda üles harutama – läks vussi. Oma 6h läks vist küll.

Ei teagi, kas see postisaadetis on nüüd saajani jõudnud või, kuidas nad ka tegelikult sobivad – eks kuuleb!

Advertisements

2 thoughts on “Pairs of Booties.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s