Birds from Winter.

I think my new job is not supporting my crafting very much. I get home hours later and the time in the evenings is rather limited. I’m also not the kind of person who’d just wake up earlier than I really need to. I’m trying to do my best and fit as much of my projects in the time I have as possible.

Last weekend I had my aunt and his family visiting. 5-6 people is a lot of crowd for our small flat. But we fit and everything ended well. Although I was really exhausted of it as on Saturday I woke up at 6am and got to bed around midnight if not a tad later. The next morning I again got up around 8.30am. The last part of the guests left around 2pm after which I just threw myself on the sofa and fell asleep.

I didn’t even feel like crocheting while I was awake I just sat there until later in the evening I made a little visit to the local supermarket and bought some stuff to make a soup. It was really simple with cabbage, potatoes, carrots and meatballs with a little dill. I really like my soups as they are not too fatty or salty or spicy – just the mild taste that I like.

We visited a fair where I bought some smoked ham and an organic cookie mix. As it had rained it got a little wet and I had to make the cookies sooner than I intended. That happened when the soup was ready. They came out oh so light and rather delicious. I also bought an organic honey soap but that was about it.

We saw there a lot of crochet and even amigurumies and my aunt asked why I didn’t sell my stuff there. The thing is I think I don’t have enough. And I don’t think myself of that much of a sales person. I have thought and dreamed about it still. Perhaps one day I will.

My little cousin was in his stroller for the whole time and as he also had woken up at 7am he fell asleep almost as soon as we got there and woke up as we were about to leave. He got his ice-cream cocktail though after which he said he is very cold. Luckily we were just getting in the car by then. Even I have got cold from an ice cream, what of a little body like that!

His older brother had a karting competition at the same time. He got 5th on the first day and 3rd on the second but got the overall 2nd place of his class in all Baltic states. Good job!

I have been driving between the port for two weekends but on the next one I might just go on a boat myself again. (:

So to the crochet. This was one of the last projects I cooperated in one of our local craft forums. I have still been reading and looking others’ pictures over there but one day it kind of hit me again a little. I feel like it’s supposed to be an inspiration source for all of us crafters but somehow it seems like an exact opposite over there.

I know I have written about it more than once so I’ll rather not go there once more (though I already did a bit). As said this is one of the last ones to work-along in there, regardless the one-year-long project that you have to make one project in different tehcniques each month. I’ll finish that too and then it’s it.

I think I have posted some projects from there here as well but didn’t mention the fact that they were a part of a work-along. I think I’ll at least put them all together in a jumbo-post at the end of the year.

Anyways, here is my bullfinch. The work-along was called “Winter Birds”. I had an alternative idea of a buzzard that was regularly visiting my parents garden but that didn’t work. I didn’t have the right colours and I am really trying not to buy any more new yarn. It has worked for the most part. I think I need some black cottons though.

I really like how it came up.  I wanted to keep it really simple and amigurumi-like. The buzzard in my mind was more a realistic variation  but this red belly here looks just so adorable. They also say that his body kind of reminds the Angry Birds’ – that was not intentional. He’s not angry at all!

It is the most basic amigurumi ball with some colour changes and additions. I started from the top of the head with black Katia Revive recycled yarn, worked on with super soft all natural corn fibre Rosarios 4 Pop Corn yarn and added the safety eyes between the colour changes. I finished him up with some off-white organic cotton (I thought I had used that brand a lot but I still can’t remember the name or see any reference on my posts – will have to look it up). I used the same yarns on his beak, tail and wings (the grey is also Katia Revive) as well.

The legs are obviously made out of pipe-cleaners. I don’t think they are actually white in reality but at least the look fits for this one.

He stands up nicely and is just is adorable to look at.

For all of my new readers (and the regulars too) – check out my FB page as well – I’m trying to make it more timely and topical.

I also just figured I should keep my post shorter and more concentrated. It’s a constant learning in progress here – we’ll see it improving. If you have any suggestions feel free to share! 🙂

leevike

Olen täheldanud, et uue töö kõrvalt ei ole mul enam nii palju aega heegeldada. Tööajad on hilisemad ja õhtutunude jääb väheseks. Samuti ei ole ma ka inimene, kes ärkaks varem üles kui just hädasti vaja ei ole. Võtan ajast seda, mis on, tahaks teha rohkem kui jõuan. Annan endast siiski parima ja proovin kõik oma plaanid ja ideed teoks teha.

Eelmine nädalavahetus oli rahvarohke. Tädi käis oma perega külas. 5-6 inimest on me väikese kahetoalise jaoks natuke liiga palju. Aga mahtusime ära ja lõppude lõpuks olid kõik rõõmsad.

Magada sain küll vähe, kuna laupäeva hommikul oli äratus 6.30 ja magama sain alles südaöö paiku või veidi peale. Ka järgmisel hommikul ärkasin 8.30 jälle üles. Siis kohe ei tundunudki väga hull, aga paar tundi edasi oli jälle natuke zombi olla. Kuui viimased külalised umbes kella 14 paiku ära läksid, jäin lihtsalt diivani peale magama. Ei olnud isu arvuti taga istuda, ei heegeldada, ei midagi. Ei jaksanud. Telekas mängis, aga väga ei mäleta küll, mis sealt tuli.

Alles õhtul läksin poodi ja tõin kraami, et teha suppi. Frikadellid olid olemas, lisaks sai progand, kapsas ja kartul. Selline klassikaline ja lihtne väikese tilli lisandiga. Mulle meeldivad mu supid – ei ole liiga rasvased ega soolased ega vürtsised ega midagi. Mõnus mahe köögiviljade maitse.

Pärast supi valmimist tegin veel küpsiseid ka. Laupäeval käisime laadal, kust sai soetatud tükk suitsusinki, üks meeseep ja orgaaniline küpsisesegu. Viimane sai kahjuks natuke alt nurgast märjaks ja seega kasutasin ta igaks juhuks ruttu ära, ei näinud ju, mis seal põhjas oli. Väga hullu ei midagi, tuli välja. Aga küpsised tulid ka head – õhkõrnad ja krõbedad.

Laadal oli heegeldisi ja amigurumisid ka näha üsna mitmeski telgis. Tädi küsis, miks ma seal ei ole. Võiks ju, aga ma arvan, et mul peaks selleks ikka kõvasti rohkem asju olema. Oleks rohkem aega ja kõike. Oh, oleks. Eks näis, võib-olla jõuan kunagi sinna maale ka. Hetkel ei näe veel endas sellist müüjapreilit.

Väiksem tädipoeg oli ka ärganud kell 7 ning jäi magama pm kohe kui laadale jõudsime ja ärkas just siis kui olime lahkumas. Oma soovitud jäätisekokteili sai lõpuks siiski kätte. Mis tegi vaesel poisil, aga olemise päris jahedaks. Autosse jõudis kurtis koledasti, kui väga külm tal on. Õnneks sai siis juba sooja ka. Isegi olen tundnud, kuidas pärast jäätise söömist külm hakkab, mis veel tal väikesel siis.

Suurem tädipoeg sõitis samal ajal kardiga. Teise päeva õhtuks sai kõkkuvõttes baltimaade 2. koha tulemuse. Esimese hooaja kohta ikka väga tubli sõitja!

Lõpuks siis ka heegeldamisest, siis see on üks viimastest koostegemistest Isetegija forumis minu joaks. Otsustasin juba ammu, et need ei ole minu jaoks. Kunagi liitudes lootsin sealt leida inspiratsiooni, kuid õige pea avastasin, et tujurikkujaid ja igatepidi vastupidi toimivat on seal minu jaoks liiga palju. Ise kaasa tehes on seda veel eriti hästi märgata. Siiani olen küll teiste töösid edasi vaadanud, kuid hiljuti avastasin, et ka nii märkan demotiveerivaid asju seal enda jaoks. Ma ei tea, miks ja ma ei taha enam selle peale mõelda.

Olen juba ka maininud, teen selle aasta tegemised lõpuni. Viimane ongi aasta lõpuni kestev koostegemine, millega liitunud olen. Avastasin, et olen siia juba ka postitanud selle nime all tehtud projekte, aga ei maininud teemat. Aasta lõpus plaanin kindlasti kõik 12 tegu kokku võtta ja ühise suure postituse teha.

See leevike valmis siis koostegemise “Talvelinnud” raames. Teine plaan oli teha hiireviu, keda maal aias see talv korduvalt näha võis. Aga kuna mul ei olnud sobivat lõnga ja ma tõesti püüan rohkem mitte juurde osta, siis tegin leevikese. See oli ka esialgne plaan, enne kui hiireviud kohtasin. Viimase oleksin teinud realistlikuma, leevike oli aga vaimusilmas alati selline ümar pall.

Kõige lithsam amigurumi pall on tema kehaks. On juba mainitud, et meenutab Angry Birdsi. Aga see lind ei ole vihane, täitsa sõbralik ja lahke kohe. 

Tegemist alustasin musta Katia Revive ümbertöödeldud materjalidest lõngaga. Punase kõhuosa jätkasin Rosarios 4 Pop Corn naturaalse maisikiust lõngaga. See on lihtsalt ülipehme ja mõnus lõng. Üks kindlait lemmikuid. Lisasin turvasilmad värvide vahele. Lõpetasin ökoloogilise naturaalset valget värvi puuvillase lõngaga. Olen seda marki palju kasutanud, aga nimi ei püsi endiselt meeles ja blogist ei leidnud ka ühtegi viidet. Peaks selle järgi kontrollima ja lõpuks meelde jätma. 

Nokk, saba ja tiivad (hall on ka Katia Revive) on samadest lõngadest tehtud. Jalgadeks on ilmselgelt karvased traadid, millele ma õiget eesti keelset nimetust ei oskagi hooga panna. Õnneks peaks olema hästi näha ja aru saada. Tegelikult leevikeste jalad vist nii valged päris ei ole, aga minu meelest sellele siin täitsa sobivad. Minu meelest näeb ta täitsa tore välja. 

Kõikidele ja uutele ja ka pikaajalisematele lugejatele – vaadake ikka mu FB lehekülge ka. Üritan sinna hakata rohkem päevakohasemat infot jagama. 

Mõtlesin ka, et peaks oma postitused lühema ja konkreetsemana hoidma. See on üks pidev protsess siisn minu jaoks. Ma loodan, et tulemused on kõigi jaoks aja pikku silmaga näha. Kui kellelgi on veel mulle tähelepanekuid blogi või ükskõik, mille kohta, võib vabalt arvamust avaldada! (:

Advertisements

4 thoughts on “Birds from Winter.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s