Kitty Hats Vol 3.

It was last  autumn when there was a 3-man paintball competition near Turku in Finland. One of the teams was called PPW Hello Kitty and that’s where it all begun. That was the team I played in and that’s when I decided to make all us there proper hats. I don’t know where the name came from but since it was there there had to be some appropriate outfits too.
IMG_8266First ones had red, azure blue and purple details on them. As soon as others from PPW saw them I got more orders. Next time I went to Finland I had 4 more hats with me – 3 adults and one toddler sized. They were coloured neon green, neon orange, royal blue and hot pink for the kid. I also added braids for the smaller edition to make it extra cute.

IMG_8269Before the last time I went there again (last weekend) I got orders for two more hats. This time they became this baby blue and kind of baby pink (I’m not really familiar with the English names for colours, had to google for the blues. 😀

When I handed over the hats I think the guy had almost forgotten he wanted them. But he still accepted them politely and I would even say he was happy and pleased. (:

When making these hats I mostly use acrylics or yarns that I have. I have only bought the whites as I didn’t really have enough for, what, 9 hats now? On these hats the white is Red Heart Soft Baby Steps, a really soft acrylic yarn. The accents on blue hat are made with Novita Miami (50% acrylic, 50% cotton). That’s actually one (not to say only) yarn containing acrylic that I don’t mind using. It feels so different from others and comes in lots colours.

The pink is Red Heart Super Soft – one of my favorites as a beginner but not anymore. It’s actually still quite OK as well regarding it’s 100% acrylic. It’s mostly that the twist is so loose that my hook tends to get in between the strands. Nose and ayes are of some random scraps that I had lying around, I think the black is Red Heart Lisa but I have no idea on the yellow one. I used 5 mm hook for the hat and 4.5 mm one for the details.

PS! I know my hats/cats are missing whiskers here – I noticed it after taking the pictures but managed to stitch them on just before they got to their new owners. ^_^

***

Eelmine sügis toimus Soomes Turku lähedal 3-liiklmeliste võistkondade paintballi võistlus. Üks osalevatest tiimidest oli nimetatud PPW Hello Kitty ning see oli ka koht kust sai alguse minu kiisumütside saaga.  Tegemist oli võistkonnaga, kus mängisin ka mina ning kuna mulle teadmata olevatel põhjustel juba selline nimi oli välja mõeldud, tuli teha ka sobiv riietus – mütsid!

Esimesed tulid punaste, siniste ja lillade detailidega. Kui teised PPW liikmed neid nägid, tahtsid ka nemad mütse saada ning esitasid tellimused. Järgmiseks korraks oli mul Soomes kaasas 4 uut mütsi – 3 täiskasvanute ja 1 laste suuruses. Need said omale neoonoranžid, neoonrohelised, rukkilillesinised ja kõige väiksem tumeroosad detailid. Pisem sai endale ka patsid lisaks, et oleks veel toredam.

Enne kui viimast korda põhjanaabrite juurde läksime (eelmine nv) sain veel tellimuse kahele mütsile. Seekord tulid nad sellised üsnagi beebisinine ja beebiroosa (või ehk veidi tumedam). Ma ei ole eriti tugev nende värvuste alatoonide nimetamises. :/

Kui läksin mütse üle andma, tundus korraks, et tüüp oli natuke ära unustanud, et oli neid tahtnud. Aga ta viisakalt võttis nad ikkagi vastu ja mulle tundus, et ta oli täitsa rahul ja rõõmus sealjuures. (:

Nende mütside jaoks kasutan enamasti akrüüle või lihtsalt olemasolevaid lõngu. Juurde olen ostnud ainult valgeid, sest niisama mul midagi nii 9 mütsi jagu ei vedele. Nende konkreetsete jaoks kasutasin Red Heart Soft Baby Steps akrüüllõnga mis tõepoolest on käega katsudes äärmiselt pehme. Sinise mütsi detailid on tehtud Novita Miami (50% akrüül, 50% puuvill) lõngast, mis on üks vähestest (et mitte ainus), akrüülisisaldusega lõng, millega täitsa hea tööd teha. Tundub käes kuidagi nii teistsugune ja teise plussina on teda saadaval väga palju erinevaid värve.

Roosa on Red Heart Super Soft – kunagi alguses, kui amigurumisid tegema hakkasin, oli see üks mu lemmikuid, enam mitte nii väga, aga samas pole ka midagi väga hullu (eriti arvestades, et tegu on akrüüllõngaga), saab kasutada küll. Põhiliselt ei meeldi mulle selle lõnga juures lõdvad keerud, konks kipub kiudude vahele minema. Nina ja silmad on tehtud suvalistest lõngadest, mis kastist leidsin, akrüülid kindlasti. Must vist ona Red Heart Lisa, aga kollase kohta ei tea küll täpsemalt öelda. Tööks kasutasin 5 mm  konksu mütsi osas ja 4.5 mm konksu detailide osas.

PS! Jep, kassidel pole siin vurrusid, märkasin ise seda ka alles pärast seda kui pildid olid ammu tehtud, aga õnneks oli veel nii palju aega, et enne uute omanikeni jõudmist jõudsin nad ikkagi peale õmmelda. ^_^

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s